Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZUZANA HRUBÁ (29, znamení: Ryby)
Šárka Ullrichová

Osudová žena Bedřicha Lišky. Kvůli ní v afektu zabil člověka, který si na ni dovoloval a poté byl několik let ve vězení. Zuzana je nenávratně poznamenána životem, který vede. Dřív to byl alkohol, nyní drogy. Třebaže je matkou sedmiletého syna Františka, své mateřství moc neřeší. Drogy ji naučily být vypočítavá a primitivně pragmatická. Když to situace vyžaduje, dovede se dobře přizpůsobit a podle potřeby zapůsobit na city.

Rodinné vztahy: syn František (7)

ANNA MÁLKOVÁ alias ANČA (41, znamení: Beran)
Ljuba Krbová

Pracuje jako dělnice v Království hraček. Pro svou složitou, reptavou a věčně nespokojenou povahu byla ve svém okolí jen málo oblíbená. Láska k Bedřichovi Liškovi ji ale hodně změnila. Začaly se projevovat i její světlejší stránky: především velká obětavost, soucit a porozumění vůči problémům druhých.

Rodinné vztahy: svobodná
Přátelí se: Růža Habartová, Hrihorij Lisečko
Miluje: Bedřich Liška

HRIHORIJ LISEČKO (39, ZNAMENÍ: LEV)
ALEXANDR MINAJEV

Hrdý a čestný člověk, původem Rus ze Sibiře. Nikdy nereptá a je ochoten tvrdě pracovat, aby se uživil. Život ho naučil, že se musí postarat sám o sebe. Nesnáší jakékoli bezpráví a umí se postavit za lidi, na nichž mu záleží... Pracuje jako dělník a hlídač v Království hraček. Miluje svou sestru Světlanu a jeho ctižádostí je se o ni postarat.

Rodinné vztahy: vdovec, sestra Světlana
Přátelí se: Bedřich Liška, Jaroslav Hejl

DAGMAR Bendová alias DIGI (24, znamení: Beran)
MICHAELA MAUREROVÁ

Je to bezprostřední, přirozená holka, která nemá ve zvyku si s něčím zbytečně lámat hlavu. Jako divoká kočka, která škrábe, ale když si ji někdo ochočí, je až dojemně věrná a snaží se zavděčit. Její charakter výrazně zformovalo dětství strávené v dětském domově. Nečeká, že se s ní život bude mazlit, nebo že něco dostane zadarmo. V kadeřnictví v ulici je nejšikovnější a nejnápaditější. Nebrání se žádné akci ani zábavě. S kluky umí pěkně zacvičit, ale k tělu si je většinou nepustí.

Rodinné vztahy: nemá rodinu, svobodná
Přátelí se: Bety, Monika, redaktorka Zejdová

INGRID ŠMÍDOVÁ (31, znamení: Štír)
JANA SOVÁKOVÁ

Umí se tvářit jako neviňátko, ale myslí jí to několik kroků napřed. Je bez skrupulí a k dosažení svého cíle použije cokoliv. Sází na své ženské zbraně a na svoji inteligenci. Má ráda jen sama sebe, nerada prohrává a dokáže se i mstít. Baví ji manipulovat s lidskými osudy - to všechno než se jí neštěstí a skončí na vozíčku. Osud ji začíná učit, že život může vypadat taky jinak. Lumír Nykl ji udělal šéfovou kadeřnictví.

Rodinné vztahy: svobodná
Přátelí se: Lumír Nykl, Digi, Eva Boháčová
Miluje: David Brancusi

MONIKA FARSKÁ (19, znamení: Lev)
Anna Fixová

Je to hezká, sebejistá a suverénní dívka. Má v sobě vůli dotáhnout to někam daleko, chtěla by být mediálně známá. Ráda je středem pozornosti. Není hloupá, hlouposti ale snadno dělá ve snaze dosáhnout svého. Kvůli svým ambicím dostat se do médií málem neudělala maturitu na gymnáziu. Pracuje v kadeřnictví, ale bere to jako dočasnou záležitost, protože její cíle a plány jsou někde jinde.

Rodinné vztahy: matka Jitka, otec Olda, sestra Lída
Přátelí se: Digi, bývalé spolužačky Johana a Sára

TEREZA JORDÁNOVÁ (15, znamení: Býk)
Patricie Solaříková

Je to milá a zajímavá holka, v jednání je zatím dost nejistá. Má silnou potřebu lásky a pochopení. Svůj svět teprve hledá. Často trpěla pocity osamělosti a vlastní nedokonalosti, dokud se pořádně nezamilovala.

Rodinné vztahy: matka Bára, otec Tomáš, bratr Matěj
Přátelí se: Adriana Pešková, Monika Farská
Miluje: Štěpán Stránský

MATĚJ JORDÁN (15, znamení: Býk)
Jakub Štáfek

Je pohodář, bere věci jak jsou a s ničím si příliš neláme hlavu. Případné průšvihy bere s nadhledem a i když na to nevypadá, v něčem je starší, než ve skutečnosti je. Probouzející se zájem o druhé pohlaví bere s přímostí sobě vlastní - základem lásky je pro něj pořád ještě kamarádství. Svou sestru má rád, přes sourozenecké špičkování ji dovede podržet.

Rodinné vztahy: matka Bára, otec Tomáš, sestra Tereza

ADRIANA PEŠKOVÁ (16)
Dominika Kadlčková

Je vnučkou domovníka Peška, který se o ni dobře stará, ale přesto z ní vychoval rozmazlenou holku. Její matka se jí za dramatických okolností zřekla hned po narození a teď k ní hledá cestu zpět… Adriana chodí do třetího ročníku na gymnáziu a přátelí se s dětmi Jordánovými.

Rodinné vztahy: dědeček Vlastimil Pešek, matka Klára
Přátelí se: Matěj a Tereza Jordánovi

ŠTĚPÁN STRÁNSKÝ (20)
Štěpán Benoni

Je to férový kluk a rebel, který si jde svou cestou. chodí s Terezou Jordánovou. Dostal se na FAMU, kde bude studovat zvuk. Žije jen se svou matkou a nenávidí otce, kterému má za zlé, že je opustil. Stejně tak se vyhýbá svému bratrovi Markovi, který žil po rozvodu rodičů s otcem a Štěpán mu má za zlé, že je stejný, jako jejich otec.

Rodinné vztahy: otec Karel Stránský, bratr Marek Stránský
Přátelí se: Ben Vojtíšek
Miluje: Tereza Jordánová

Ondřej BrzobohatýMarek Stránský
Ondřej Brzobohatý

Marek do Ulice přichází ze zahraničí. Vystudoval práva na prestižní britské univerzitě a přináší si postoje a morální návyky, získané mimo Českou republiku. Jeho otec Karel Stránský (Milan Kňažko) mu pronajal byt v domě Peška (dům, kde bydlí Jordánovi, Farských, učitelka Lenka...). Od září vypukl boj, která z dívek získá jeho náklonnost.

undefinedMgr. Alena Suchá (58)
Daniela Kolářová
Matka Evy Boháčové je zvyklá na aktivní způsob života. Ambiciózní, energická, soběstačná a nezávislá žena s vysokoškolským vzděláním, hovořící plynule švédsky i německy, pracovala dlouhá léta jako překladatelka a tlumočnice. Po roce 1989 si založila vlastní malou překladatelskou a tlumočnickou agenturu, čímž získala nejen nezávislost, ale také dostatek času na své koníčky - lyžování, jógu, túry po horách, literaturu aj.
Svou dceru i vnučku bezmezně miluje, avšak příliš jim nerozumí. Evě vyčítá její poddajnost vůči Boháčovi, jímž pro jeho styl života a slabost pro alkohol dokonce trochu opovrhuje. Anežčin dětský svět plný her a pohádek pro ni byl zase odjakživa příliš vzdálený, a tak se s temperamentní vnučkou začíná sbližovat až nyní. Zvídavé Anežce totiž neunikly babiččiny záliby ani znalost jazyků, které by chtěla ovládat stejně bravurně jako ona...
Rodinné vztahy: dcera Eva, vnučka Anežka

undefinedLan Thi Thrung (16)
Nguyen Thi Ann Thu
Arogantně vystupující kráska vietnamského původu obsadila místo uvolněné Jeřábkem ve třídě Lenky Drápalové, kde se jejími spolužáky stali také Matěj a Tereza Jordánovi. Nesmírně inteligentní Lan patří ke generaci dětí vietnamských imigrantů, která se již narodila a vyrůstala v Čechách. Má všestranné zájmy a na svůj věk i neobyčejně rozsáhlé znalosti. Navíc kromě českého jazyku brilantně ovládá také vietnamštinu a angličtinu. Dosud totiž studovala jen na těch nejlepších soukromých školách určených pro děti diplomatů, významných byznysmenů apod., v nichž byla právě angličtina základním vyučovacím jazykem. Své současné působení na státní škole proto bere pouze jako nutné provizorium, které co nevidět skončí. Zachovává si proto odstup nejen od spolužáků, jež dráždí značkovým oblečením a okázalým nezájmem, ale také od učitelů. Málokoho by proto napadlo, že tato sebevědomě působící, uzavřená dívka může mít i své slabiny...

undefinedJUDr. Elen Mrázová (34)
Eva Elsnerová
Pohledná, sebevědomá právnička se po zkušenostech z nevydařeného manželství rozhodla, že již navždy zůstane sama. Nyní proto vynakládá veškerou svou energii do budování kariéry a všemožně se snaží pomáhat ženám při řešení složitých rozvodových situací. Svoji ženskost umě skrývá za strohý vzhled, který zvýrazňuje stylem oblékání i přísně působícími tmavými obroučkami brýlí. Díky svým silným zbraním, mezi něž patří racionální myšlení, ženská intuice či skvělé sebeovládání, je nejen rovnocenným protihráčem těch nejlepších právníků, ale také neocenitelnou oporou pro své klientky. Mezi ně patří od začátku roku 2007 také zoufalá lékařka Eva Boháčová...
Rodinné vztahy: rozvedená

Ben Vojtíšek (23)
Jakub Prachař

Mladý, hezký, bezstarostný bohém se zdravým sebevědomím si chce hlavně užívat života a jen tak jím proplouvat - bez závazků, jakýchkoli komplikací i přílišných citů. Díky mimořádnému uměleckému talentu se tento sympaťák dostal bez problémů na FAMU, kde se seznámil se Štěpánem Stránským. Školu Ben bere jako hru, život zase jako jeden velký mejdan, jehož si chce pořádně užít. Obzvlášť kreativním způsobem proto přistupuje i k balení holek. Jeho nadbíhání či svůdným pohledům málokterá odolá a když se náhodou taková nejde, má Ben v záloze ještě vrcholné číslo namlouvací magie. Nedobytnou dívčí pevnost pozve na koncert své kapely, kde zpívá jen pro ni…

Díky častému vystupování před publikem se Ben naučil skvěle improvizovat na pódiu i v životě. Je prostě "zlatíčko", s nímž se budete cítit jako v ráji, jestliže přistoupíte na jeho způsob hry…

Přátelí se: Štěpán Stránský
Trpně snáší: Tereza Jordánová, s níž Štěpán chodí
Miluje: každou chvíli někoho jiného

Martin DejdarDavid
Martin Dejdar

David je mistr kadeřník, který do Ulice přichází z Paříže a kdoví kde byl předtím. Najala ho novopečená šéfová kadeřnictví v Ulici jako lákadlo pro zákaznice. David je velmi charismatický a přitažlivý muž. Diváci se na něho mohou těšit od září tohoto roku.

Renata ProkopováKarolína Fenclová
Renata Prokopová

Karolína pochází sice z chudých poměrů, ale z velké šťastné rodiny. Je samostatná,
šikovná, energická, dovede si poradit, je činorodá a pozitivní bytost, která se nebojí změn. Studuje poslední ročník vysoké školy se zaměřením na odbornou psychologii. Jejím koníčkem, zábavou i láskou jsou akvabely. Diváci se na Karolínu mohou těšit
od října 2006.KAREL STRÁNSKÝ (57)
Milan Kňažko

Povoláním lobista a člověk, který zasáhne do mnoha osudů obyvatel Ulice. Bývalý přítel sylvy mynářové a otec Štěpána a Marka. Nemálo ovlivnil život Tomáše Jordána, když mu dohodil zajímavou a výnosnou práci. Má slabost pro krásné ženy a užívá si výhod bohatého muže, je ale také realista, který má svůj život pevně v rukou.

Rodinné vztahy: rozvedený, syn Štěpán (18) a Marek (25)
Miluje: Lenka Drápalová
Rodinné vztahy: otec Karel Stránský, bratr Štěpán Stránský

EVA BOHÁČOVÁ (41, znamení: Vodnář)
MARKÉTA TANNER

Praktická žena, dokáže jednat rychle i impulsivně. Působí upřímným dojmem, povoláním je lékařka. Její chytrý zdravý úsudek jí někdy komplikují emoce. Má v sobě vytrvalost, ale i pokoru. Ví, že vztah s Boháčem není ideální, ale taky poznala, že on je pro ni v podstatě ten jediný. A nehodlá se ho vzdát…

Rodinné vztahy: manžel Petr Boháč, dcera Anežka (8)

ALŽBĚTA STÁRKOVÁ alias BETY (24, znamení: Ryby)
Jana Ema Bernášková

Je to hezká, ale poněkud přecitlivělá, plachá a neprůbojná dívka. Tak trochu smolařka. Je velice pracovitá, pečlivá, spolehlivá. Když otěhotněla během jediné noci s mladým hejskem Rossbergem, byl to pro ni šok. Nakonec se rozhodla, že si dítě nechá a odstěhovala se s ním k rodičům do Mohelnice, kam s ní odjel i Honza, její opravdová láska…

Rodinné vztahy: svobodná matka
Přátelí se: Digi
Miluje: Honza

VIKTOR VERNER (27)
MIROSLAV ŠIMŮNEK

Mladý tělocvikář, který vzbudil nemalý rozruch mezi studentkami gymnázia, ale i mezi svými kolegyněmi - Lenkou Drápalovou a Miriam Hejlovou. Zásadový mladý muž, který uznává východní filozofii, miluje cestování a nenávidí jakékoli závazky…

RůŽENA HABARTOVÁ alias RůŽA (59, znamení: Střelec)
Zdena Hadrbolcová

Je to obyčejná ženská s obětavou povahou, která umí soucítit s každým, kdo má problémy. Řídí se selským rozumem a nechybí jí ani smysl pro humor. Pracuje jako dělnice v Království hraček.

Rodinné vztahy: vdaná
Přátelí se: Anča Málková, Nyklová

HENRY RITIG (40, ZNAMENÍ: VÁHY)
DANIEL FLEISCHER - BROWN

Američan Henry vlastní hospodu v ulici. Má vždy dobrou náladu a dělá důvěrníka většině hostů svého lokálu. Spoustu věcí, nad kterými se my Češi rozčilujeme, Henry považuje za normální až pozitivní a dokáže je ukazovat lidem v jiném světle...

Přátelí se: Lenka Drápalová, Petr Boháč, Olda FarskýDALIBOR LIŠKA (66, znamení: kozoroh)
Václav Mareš

Chorobně zásadový člověk, který podle sebe hodnotí i jiné. V jádru je to citlivý člověk, ale brání se své city ukázat nebo je dávat najevo. Ze své životní křivdy si udělal krédo. Zklamal se ve svém synovi, když ho zavřeli do kriminálu a dlouho mu nemohl odpustit... Když si Bedřich přivede domů Zuzanu a jejího syna Františka, starý Liška se postupně mění. Ve Františkovi nachází nový smysl života…

Rodinné vztahy: syn Bedřich

Zdena ČISTÁ (54, ZNAMENÍ: RAK)
JANA ŠVANDOVÁ

Je to žena pevných zásad, která nikdy neměla "vlastní život". Sama sebe postavila do role člověka, který se vždy něčemu obětoval. Jako dlouholetá sekretářka a účetní firmy Království hraček je strážkyní mnoha Králových tajemství. Krále vždy milovala, i když věděla, že nemá šanci - kvůli němu se nikdy neprovdala. Pro firmu je nepostradatelná, nedostatek citu v životě nahrazuje prací - a sepisováním svých vysněných životů…

Rodinné vztahy: svobodná

DAN JELÍNEK (40)
Jiří Zapletal

Dan je společníkem Oldy Farského ve fitku a ačkoli je jeho kamarádem, povahou jsou protiklady. Přes svou zjevnou přitažlivost to není holkař jako Olda, dámy si drží trochu od těla. Na svém sportovním vzhledu si však zakládá a pracuje na něm. Pro Oldovy zálety nemá velké pochopení, ale nepodrazí ho...

Přátelí se: Olda Farský
Nemá v lásce: Ingrid